Życie jest zbyt krótkie, żeby się nim nie cieszyć


29 września 2022 | Aktualności

„Życie jest zbyt krótkie, żeby się nim nie cieszyć” to motto X Wschowskiego Kongresu Kobiet, w którym 17 września br. uczestniczyło 30 kobiet z naszej gminy. Organizatorkami Kongresu były wschowskie kobiety, a patronat honorowy sprawowała Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak.
Organizatorem wyjazdu był Kargowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury.
Podczas Kongresu wysłuchano kilku ciekawych wykładów, z których największym zainteresowaniem cieszyły się dwa wystąpienia Anny Marii Wesołowskiej – sędzi w stanie spoczynku, osobowości telewizyjnej, która w ciekawy sposób przedstawiła problemy związane z przestrzeganiem praw kobiet w Polsce, a także uzależnieniem kobiet od alkoholu i Internetu.
Kilka innych prelegentek przedstawiło różne problemy związane z życiem kobiet oraz możliwości pozyskiwania pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Ciekawe było też wystąpienie kobiety – winiarki, ukazujące pasje związane z tym zawodem. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa fotograficzna portretów 20 lubuskich winiarek.
Poważną tematykę Kongresu uświetnił wspaniały recital Katarzyny Zawady – wokalistki, pianistki i dyrygentki. Wysłuchano piosenki z repertuaru Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas.
Udział Kargowianek w Kongresie przyczynił się do uzupełnienia wiedzy, a także do integracji z kobietami ze Wschowy, Sławy, Leszna i Nowej Soli.
Koszt transportu został pokryty ze środków Gminy na profilaktykę uzależnień przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.