V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży “Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym”


28 czerwca 2023 | Aktualności

Konkurs jest adresowany do młodzieży w wieku od 13 do nie ukończonych 22 lat, trwa do 30 września br. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez Uczestnika Konkursu krótkiego od 30 sekund do 2 minut filmu na temat filarów międzynarodowej kampanii Wizji Zero i co najmniej jednej z jej 7 Złotych Zasad “Wizji Zero”, ze szczególnym uwzględnieniem metod postępowania z niebezpiecznymi substancjami. w gospodarstwie rolnym.

Więcej informacji na temat Strategii Wizji Zero i jej 7 filarów znajduje się pod adresem https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/wspolpraca-z-zagranica/krus-partnerem-wizji-zero

Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży szkolnej i studentów uczelni wyższych, w szczególności o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wizji Zero w rolnictwie – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.