Samorząd województwa lubuskiego ogłosił konkursy na wsparcie organizacji pozarządowych z terenu województwa lubuskiego na 2024 rok


29 grudnia 2023 | Aktualności

W środę, 20 grudnia 2023 r. w Sali Prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa poświęcona wsparciu organizacji pozarządowych z terenu województwa lubuskiego na 2024 rok.

  • Ogłaszamy wszystkie konkursy przeznaczone dla organizacji pozarządowych z różnych obszarów: kultury, kultury fizycznej, działań na rzecz seniorów, z zakresu ratownictwa wodnego, przeciwdziałania narkomanii oraz w obszarze pomocy społecznej. Chodzi również o konkurs dotyczący Lubuskiej Odnowy Wsi – poinformował wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki. – Zachęcamy wszystkich zainteresowanych: składajcie wnioski! Czekamy na nie do 31 stycznia 2024 roku. Według harmonogramu w lutym dokonamy ich oceny, a już w marcu chcemy podpisywać pierwsze umowy. Działamy szybko, żeby organizacje pozarządowe miały czas na realizację swoich imprez i zadań.

W sumie na zadania Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczył ponad 10 mln zł. Ta kwota rośnie z roku na rok.
Wsparcie samorządu województwa dla organizacji pozarządowych 2024

KULTURA FIZYCZNA

KONKURS UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ – 2.200.000 zł
KONKURS LEKKOALTETYKA – 500.000 zł
KOLARSTWO – 250.000 zł

KULTURA

KONKURS GŁÓWNY – 250.000 zł

SPRAWY SPOŁECZNE

SENIORZY – 600.000 zł
RATOWNICTWO WODNE – 200.000 zł
PRZECIWDZIAŁANIE NARKOMANII – 75.000 zł
KONKURS POMOC SPOŁECZNA – 50.000 zł
  • W tym roku mija 20 lat od wejścia w życie ustawy o wolontariacie i pożytku publicznym – przypomniał Mirosław Glaz – dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej UMWL. – 20 lat to jest okres, w którym jednostki samorządu terytorialnego współpracowały razem z NGO-sami, żeby środki przekazywane na zadania zlecone były transparentnie, dobrze wykorzystywane.
  • Bardzo się cieszę, że co roku mamy coraz więcej tych wniosków – podkreślił dyr. Mirosław Glaz. – Zachęcamy do składania wniosków na stronie www.lubuskie.pl, w zakładce BIP. Mamy również od kilku lat generator wniosków. Gdyby ktoś miał jakieś kłopoty z wypełnieniem wniosku, prosimy o kontakt z Departamentem Infrastruktury Społecznej. Poradzimy, jak złożyć wniosek, żeby był dobrze przygotowany pod względem formalnym.https://lubuskie.pl/wiadomosci/kategoria/79