I miejsce OSP Kargowa


12 września 2023 | Aktualności

W sobotę 9 września odbyły się XII Powiatowe Zawody Strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych w Zielonej Górze.

W rywalizacji wystartowało 11 drużyn z powiatu zielonogórskiego i Miasta Zielona Góra (osiem męskich i trzy kobiece). Do zawodów swoich przedstawicieli wystawiło osiem jednostek OSP: z Suchej, Starego Kisielina, Raculi, Kargowej, Zawady, Klenicy, Nowogrodu Bobrzańskiego i Zaboru.

Uczestników podzielono na dwie grupy: „A” – męskie drużyny pożarnicze – wiek powyżej 18 lat (dopuszcza się młodzież od 16 lat, z wyjątkiem mechanika i dowódcy) i „C” – kobiece drużyny pożarnicze (wiek powyżej 16 lat). Zawody zaczęły się od musztry. Następne zadania były bardziej wymagające. Strażacy biegali (sztafeta i bojówka) i starali się pokonać przeciwników w tzw. rozwinięciu bojowym. We wszystkich tych konkurencjach liczyła się dokładność, duże umiejętności i co oczywiste czas.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężyli: I miejsce mężczyzn OSP Kargowa, II miejsce OSP Sucha, a III OSP Stary Kisielin. Wśród pań najlepszy był zespół OSP Racula, drugi OSP Stary Kisielin, a trzeci OSP Sucha.

Rywalizacja drużyn OSP i świetna zabawa uczestników były głównym celem zawodów. Wspólne spotkanie było również  znakomitą okazją do integracji i wymiany doświadczeń.

Składamy serdeczne gratulacje i wielkie podziękowania wszystkim uczestniczącym Strażakom OSP Kargowa.

Gratulujemy wygranym !!!