Dzień Sportu


8 maja 2023 | Aktualności

1 maja przy pięknej pogodzie na stadionie miejskim odbył się Dzień Sportu. Główną atrakcją był II Bieg Liona i turniej piłki nożnej dla dzieci do 13lat.
Na uczestników czekało bardzo wiele atrakcji tj. Miasteczko lekkoatletyczne dla każdego, zamki dmuchane, paintball laserowy, stoisko Akademii Piłkarskiej Falubaz, wata cukrowa, popcorn, kiełbasa z ogniska. A dla starszych osób przygotowane było ciasto i kawa.
Organizatorzy byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni tak dużym zainteresowaniem.
W II Biegu Liona w czterech kategoriach wiekowych wzięło udział 200 zawodników, w Turnieju piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych i meczu dzieci kontra rodzice ponad 150 uczestników, natomiast w Miasteczku Lekkoatletycznym udział brało ponad 400 osób.
W imieniu MUKS Kargowa oraz Firmy Nestle chcielibyśmy podziękować, że byliśmy w tym dniu razem. Podziękowania należą się wspaniałym wolontariuszom, strażakom, rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasta, p. Michałowi Zielonce, GCK za nagłośnienie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że dzieci wracały do domu z uśmiechem.

Projekt był dofinansowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Kargowa.

Relacja Foto przygotowana przez Akademię Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem był MUKS Kargowa.