Bezpieczny senior


9 lutego 2024 | Aktualności

W dniu 8 lutego br. w głównej Sali Gminnego Centrum Kultury w Kargowej seniorzy mieli okazję wysłuchać bardzo pouczającego wykładu przygotowanego przez Policjantów z Komendy Miejskiej
w Zielonej Górze, Komisariatu Policji w Sulechowie oraz Posterunku Policji w  Kargowej na temat unikania pułapek zastawianych przez oszustów.

Głównym celem wykładu było zwiększenie świadomości seniorów z zakresu zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom.

Podczas spotkania policjantów z naszymi seniorami poruszane były tematy oszustw, jakie czyhają na osoby starsze. Szczególną uwagę zwrócono na metodę wyłudzania pieniędzy „na wnuczka i policjanta” oraz na bezpieczeństwo w sieci.

Dziękujemy Panu podinsp. Tomaszowi Szudzie Komendantowi Miejskiej Policji w  Zielonej Górze, Pani kom. Monice Nowakowskiej Komendant Posterunku Policji w Sulechowie, Pani podinsp. Małgorzacie Stanisławskiej Rzecznikowi KMP w Zielonej Górze, Panu asp. szt. Arturowi Brzozowskiemu Kierownikowi Posterunku Policji w Kargowej oraz  dzielnicowym gminy Kargowa
Panu mł. asp. Maciejowi Oczujdzie i Panu sierż. Adrianowi Krawczukowi za niezwykle cenny wykład.

„Podstawą bezpieczeństwa jest rozsądek i spokój, nie działaj pod wpływem emocji”.