Wizyta członków FUNDACJI POKONAJ RAKA w ratuszu


10 sierpnia 2023 | Aktualności

W poniedziałkowy poranek odwiedzili nas członkowie Fundacji, którzy w  niedzielę przyjechali na rowerach z Wrocławia do Kargowej na Piknik Zdrowia. Niestety z powody deszczowej aury Urząd Marszałkowski imprezę odwołał.

Celem Fundacji jest promocja działań profilaktycznych, badań przesiewowych, rozpoznania choroby we wczesnym stadium i podjęcie działań, które  znacząco zwiększają szansę wyleczenia. Chorzy muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Aby walczyć z rakiem, konieczna jest niesamowita determinacja, wytrzymałość psychiczna i wytrwałość, przy równoczesnym korzystaniu z różnorodnych metod terapii, takich jak chirurgia, chemioterapia i radioterapia. Wiarę i chęć walki należy uznać za równie ważny element leczenia. Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem spektakularnych zwycięstw w takiej walce. Z tego powodu zachęcamy wszystkich do systematycznych badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia, aby zapobiegać chorobom i żyć pełnią życia – czytamy na stronie Fundacji.

Wraz z grupą członków Fundacji podróżujących na rowerach odwiedziła nas prezes Fundacji Katarzyna Gulczyńska oraz Joanna Niewiadomska  z Biura Rzecznika Praw Pacjenta z Warszawy.