Świąteczne muzykowanie


23 grudnia 2022 | Aktualności

22 grudnia w naszej szkole rozbrzmiała piosenka świąteczna. Był to ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia, który nasi uczniowie spędzili z wychowawcami i kolegami z klasy. Przed spotkaniami w klasach wszyscy uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Nasze spotkanie rozpoczął przewodniczący SU Alex Zewar, który wraz z Oliwią Pajcz i Marcinem Karczewskim zaprezentowali wiersz o świętach. Koncert otworzył występ zespołu Ciężko będzie pod kierownictwem pana Marka Buczkowskiego. W skład zespołu, który zaprezentował nam trzy piosenki, wchodzą uczniowie klas ósmych: Zosia Curzydło, Dominik Tomys,  Franek Piotrowski i  Natalia Olczyk. Następnie wystąpili najmłodsi dziś artyści – klasa 4C, która zaśpiewała piosenkę Jingle Bells, oraz znaną polską kolędę Przybieżeli do Betlejem. Dzięki obecności młodzieży z Ukrainy uczniowie naszej szkoły mieli okazję usłyszeć ukraińską kolędę Szczedryk.
Po części wokalnej mieliśmy okazję obejrzeć występy taneczne – uczniowie klas ósmych przygotowali układy taneczne do znanych wszystkim piosenek świątecznych: 8A – Ding Dong i All I want for Christmas, 8B – Świeć Gwiazdeczko, 8D – All I want for Christmas i Santa tell me.
W czasie występów na sali pojawił się Święty Mikołaj, który częstował widzów słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Spotkanie świąteczne prowadziły uczennice klasy 8D: Ola Sewohl i Gabrysia Juchno.
Po występach pan dyrektor złożył wszystkim życzenia Wesołych Świąt, po czym klasy udały się na spotkania wigilijne.
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowaniach do apelu i wszystkim artystom, którzy uatrakcyjnili to spotkanie.

Opiekunki SU – Anna Stróżyk i Anna Dulat