„Ratujemy i Uczymy Ratować” w Szkole Podstawowej w Kargowej


27 czerwca 2024 | Aktualności

19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się apel dla klas I – IV podsumowujący kurs pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Najpierw przeszkoleni trzecioklasiści zademonstrowali etapy udzielania pomocy osobom poszkodowanym – pozycję boczną oraz resuscytację na fantomach. Następnie uczniowie z klasy II a, którzy uczestniczyli w 32. Finale WOŚP, wykonali ponownie resuscytację. Towarzyszyli im przedstawiciele z klasy I b na swoich pluszakach.

Na koniec wszyscy uczniowie klas III otrzymali z rąk pana dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Zbigniewa Michalskiego dyplomy ukończenia kursu pierwszej pomocy. Pani Wioletta Łukomska i pani Natalia Gołek wręczyły trzecioklasistom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Radę  Rodziców.

Prowadzone systematycznie szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w naszej szkole powodują, że kolejne dzieci rewelacyjnie radzą sobie z wezwaniem pomocy i fachowo jej udzielają. Cieszy nas, że uczestnicy apelu z wielkim zainteresowaniem obserwowali czynności ratownicze przedstawiane przez uczniów. Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc przy organizacji apelu. Szczególne podziękowania przesyłamy Fundacji WOŚP za koordynowanie programu RUR w całej Polsce. Sie ma!

Organizatorzy:

Ewa Barczewska

Dominika Krzystek

Maria Małycha