Polsko-Niemieckie Spotkanie z Tradycją i Folklorem


23 sierpnia 2022 | Aktualności

21 sierpnia, pomimo deszczu, na Copacabanie odbyło się tradycyjne święto plonów – dożynki z udziałem zaprzyjaźnionej Gminy Schulzendorf na czele z Burmistrzem Markusem Műcke.
Impreza rozpoczęła się plenerową Mszą Świętą w intencji rolników, po której Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś wraz z zastępczynią Martą Paron oraz radnymi tradycyjnie podzielili się chlebem z mieszkańcami.
W tym roku z powodu opadów deszczu sołectwa nie mogły zaprezentować się w planowanym korowodzie dożynkowym, co jednak nie przeszkodziło Sołectwu Karszyn na przejażdżkę ulicami miasta.
Podczas imprezy odbyły się rywalizacje sportowe, w których oprócz sołectw udział wzięły także dwie drużyny z Schulzendorf. I miejsce zajęła Obra Dolna, II miejsce Stary Jaromierz, III miejsce Schulzendorf 2, IV miejsce Smolno Wielkie, V miejsce Karszyn, a VI Schulzendorf 1.
Ogłoszone zostały wyniki konkursu pn. ,,Moja miejscowość naszą małą Ojczyzną”. Nagrody pieniężne otrzymały następujące sołectwa: I miejsce Stary Jaromierz i Nowy Jaromierz, II miejsce Obra Dolna i Smolno Wielkie, III miejsce Dąbrówka i Karszyn.
Natomiast w konkursie na wieniec dożynkowy I miejsce zdobył Karszyn, II miejsce równorzędnie Stary Jaromierz oraz Dąbrówka.
Na scenie nie zabrakło również muzyki, którą można było usłyszeć w wykonaniu naszych rodzimych zespołów Kargowiacy i Kargusie, a także gościnnie występujących z Schulzendorf, z Kolska i z Trzebiechowa. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Nocny Etat, a dyskotekę poprowadził DJ Słoniu. Dzieci mogły uczestniczyć w przygotowanym dla nich bloku animacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.