„NOWEFIO – lubuskie lokalnie” mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim – zaproszenie na szkolenie online


15 marca 2022 | Aktualności

Stowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” wspólnie z Fundacją Rozwoju Holistycznego 14.03.2022 r. rozpoczęło nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu „NOWEFIO –lubuskie lokalnie”, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Nabór prowadzony będzie do 04.04.2022 r., do godz. 23:59. Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: nowefio.lubuskie@gmail.com

Kto może ubiegać się o mikrodotację?

• Młoda organizacja pozarządowa – organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która została wpisana do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie przekracza 30 tys. zł.

• Grupy nieformalne – nie mniej niż trzy osoby, pełnoletnie, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW samodzielnie lub wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. Patronem).

• Organizacja pozarządowa (tzw. Patron) – organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia.

Premia punktowa:

Ze względu na niską aktywność w konkursie w ubiegłych latach, dodatkowo punktowane zostaną wnioski realizowane na obszarach:

-Santok, Kostrzyn nad Odrą (powiat gorzowski)
-Słubice, Cybinka (powiat słubicki)
-Drezdenko ( powiat strzelecko-drezdenecki)
-Bledzew, Pszczew, Skwierzyna, Trzciel ( powiat międzyrzecki)
-Sulęcin, Torzym (powiat sulęciński)
-Zbąszynek, Łagów, Skąpe, Szczaniec ( powiat świebodziński),
-Siedlisko ( powiat nowosolski)
-Jasień, Brody, Lipinki Łużyckie, Łęknica, Trzebiel, Tuplice (powiat żarski)
-Małomice, Szprotawa, Wymiarki (powiat żagański)
-Gubin, Bobrowice, Bytnica (powiat krośnieński)
-Szlichtyngowa (wschowski)
-Babimost, Kargowa ( zielonogórski)

Jaka jest pula środków?

540 000 zł

Jaka jest wysokość wsparcia?

Młode organizacje NGO – do 6 000 zł
Grupy nieformalne występujące samodzielnie lub z Patronem – do 6000 zł

Na co mogą zostać wykorzystane mikrodotacje?
1) młode organizacji mogą wykorzystać środki na:

• zakup sprzętu biurowego; sprzętu związanego z obszarem działań organizacji; koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podnoszenie kwalifikacji pracowników, wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną; pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju;
• na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 UoDPPioW

2) grupy nieformalne (występujące samodzielnie lub z Patronem) mogą wykorzystać środki na:
• na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art.4 UoDPPioW (w tym możliwe jest przeznaczenie maks 20% wartości wnioskowanej dotacji na zakup sprzętu, pod warunkiem że jest niezbędny do realizacji danej inicjatywy i uzasadniony)

Szkolenie online:

  • szkolenie dla przedstawicieli i mieszkańców sołectw w/w gmin: 21.03.2022 r. godzina 13:00
    link do spotkania on-line: https://app.livewebinar.com/718-433-945

Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania!

Kryteria i sposób wyboru projektów:
Kryteria i sposób wyboru projektów zostały zawarte w Regulaminie konkursu oraz w załącznikach: karty oceny – omawiane będą podczas szkolenia, a udostępnione zostały na stronie internetowej projektu: www.lubuskielokalnie.fam.org.pl. Zachęcamy również do korzystania z naszego wsparcia.

Kontakt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem”
ul. Lipowa 1
66-003 Zabór
Tel.: 603 505 517
e-mail: nowefio.lubuskie@gmail.com

Fundacja Rozwoju Holistycznego
ul. Traugutta 6
66-400 Gorzów Wlkp.
Tel.: 600 676 083
e-mail: fundacja.frh@gmail.com