Nowa ścieżka rowerowa połączy Smolno Wielkie i Smolno Małe


22 maja 2026 | Aktualności

Dziś burmistrz Kargowej Marta Paron podpisała umowę na realizację inwestycji pn. „Budowa ścieżki rowerowej Smolno Wielkie – Smolno Małe” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość zadania wynosi 2 976 198,77 zł.

Na realizację inwestycji Gmina Kargowa pozyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w kwocie 1 600 000,00 zł.

W ramach przedsięwzięcia powstanie ścieżka rowerowa o długości 2,7 km, przebiegająca w pasie drogi krajowej nr 32 na odcinku Smolno Wielkie – Smolno Małe. Trasa wykonana zostanie o nawierzchni asfaltowej i ma służyć poprawie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców i rowerzystów.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm: Zakład Melioracyjno-Budowlany „Mel-Bud” Tarnowski Ryszard z siedzibą w Sulechowie oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg Sp. z o.o. z siedzibą w Podbrzeziu Dolnym.

Planowany termin realizacji zadania wynosi 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.