Młodzi filateliści z Kargowej w gronie najlepszych w kraju


24 czerwca 2022 | Aktualności

W dniach 16 – 19 . 06.2022r . w Iławie odbył się finał 60 edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pn. IŁAWA W KRAINIE WARMII I MAZUR. Miejscem zakwaterowania i zmagań konkursowych był hotel Stary Tartak położony nad jeziorem Jeziorak – najdłuższym jeziorem w Polsce.
Okręg Zielona Góra reprezentowali młodzi filateliści – uczniowie 7 klasy Szkoły Podstawowej w Kargowej , uczestnicy Młodzieżowego Koła Filatelistów.

Zajęte miejsca przez naszych reprezentantów startujących w grupie szkół podstawowych

  • Franciszek Piotrowski – 4 miejsce
  • Kasjan Damian – 6 miejsce
  • Nadia Szukalska – 8 miejsce

Udział w tej imprezie to również zwiedzanie. W programie był rejs statkiem Kanałem Elbląskim. Rejs statkiem nie musi odbywać się wyłącznie po wodzie. Kanał Elbląski to jedyne na świecie miejsce, gdzie statek pływa i po wodzie i po trawie. To najdłuższy, bo blisko 4,5-godzinny, i zarazem najciekawszy rejs na odcinku między Elblągiem a Buczyńcem. W jego trakcie statek pięciokrotnie przeprawia się przez pochylnie, na specjalnych wózkach, dając złudzenie płynięcia po trawie. W ten sposób pokonuje blisko 100 metrową różnicę wysokości.
Uczestnicy konkursu zwiedzili też izbę pamięci w Ławicach, gdzie urodził się Emil Adolf von Behring – bakteriolog niemiecki, uważany za twórcę immunologii, laureat pierwszej Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.
W czasie wolnym były spacery po Iławie i obserwowanie jak do Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku na jeziorze Jeziorach trenowali kajakarze i kanadyjkarze reprezentacji narodowej Chin.
Uczniowie swoją wiedzą , zachowaniem, kulturą osobistą godnie reprezentowali Kargowę i Okręg Polskiego Związku Filatelistów w Zielonej Górze .

Opiekun MKF w Kargowej Janusz Baszyński