Maj w Kargowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku


29 maja 2023 | Aktualności

W maju słuchacze UTW chętnie korzystali z zajęć sportowych poprawiając w ten sposób swoją kondycję fizyczną. W ostatnich dniach odbył się wyjazd na kręgle do Babimostu gdzie uczestnicy rywalizowali ze sobą w przyjaznej atmosferze. Co poniedziałek Panie spotykały się na zajęciach jogi, natomiast w czwartki odbywała się gimnastyka.

Nowopowstała sekcja ogrodniczo-zielarska po raz pierwszy spotkała się w ogrodzie Pani Elżbiety Piosik – liderki tej sekcji. Spotkanie odbyło się w przepięknym ogrodzie, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych roślin i poznaliśmy zioła, które wiele osób uznaje za chwasty, takich jak na przykład: kurdybanek, jasnota purpurowa czy podagrycznik pospolity. Pani Ela poczęstowała uczestników chlebem z masłem z czosnkiem niedźwiedzim i pysznymi herbatkami z ziół zebranych w jej ogrodzie.

Od 8 do 15 maja w kargowskiej Mediatece odbywał się Tydzień Bibliotek, w którym uczestniczyli nasi słuchacze. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Państwem Małgorzatą i Rolandem Hellmanami. Dla wielu uczestników spotkanie to było wspomnieniem wydarzeń ze stanu wojennego. Poznaliśmy również historię pomocy humanitarnej dla Polski, którą organizowali w tych czasach Państwo Hellmanowie.