Maciej Kozłowski – pośmiertnie wyróżniony Lubuskim Laurem Oświaty.


27 grudnia 2021 | Honorowi i zasłużeni obywatele

11 maja 2011 r. mija pierwsza rocznica śmierci naszego Pierwszego Honorowego Obywatela Gminy Kargowa Macieja Kozłowskiego.

 

W tym dniu o godzinie 18.00 w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kargowej podczas mszy i nabożeństwa majowego będziemy się modlić w intencji Macieja Kozłowskiego, a przebywający w dniach 9 i 10 maja 2011 r. w Warszawie Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski uczci pamięć Macieja Kozłowskiego składając wiązankę kwiatów na jego grobie.

Maciej Kozłowski – pośmiertnie wyróżniony Lubuskim Laurem Oświaty.
Doceniając zaangażowanie i zasługi Macieja Kozłowskiego na rzecz kargowskiej młodzieży i lokalnej społeczności, Gmina Kargowa zgłosiła do Sejmiku Województwa Lubuskiego jego kandydaturę do wyróżnienia Lubuskim Laurem Oświaty.
29 kwietnia 2011 r. Kapituła Lubuskiego Lauru Oświaty uhonorowała głównym wyróżnieniem w kategorii osoba fizyczna, Macieja Kozłowskiego. Jest to wyróżnienie i uhonorowanie naszego pierwszego honorowego obywatela Gminy Kargowa. Wyróżnienie zostanie wręczone na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 27 czerwca 2011 r. przez Przewodniczącego Kapituły Konkursu p. Macieja Szykułę, żonie Macieja Kozłowskiego Pani Agnieszce Kowalskiej.
Maciej Kozłowski znany aktor z urodzenia kargowianin szczególne zasłużył się we współpracy z młodzieżą, której wpajał swoją życiową maksymę „Nie miejcie żadnych kompleksów, mieszkając i wychowując się w Kargowej – też można zostać kimś”.

Zdjęcia z pobytów:

  • Macieja Kozłowskiego z małżonką Agnieszką Kowalską podczas trwania wystawy malarstwa Wilhelma Blanke w Kargowej – czerwiec 2009 r.
  • Macieja Kozłowskiego podczas obchodów uroczystości X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugeniusza Paukszty ph. „Małe ojczyzny, pogranicze kultur i regionów” oraz 60 – lecia Gminnej Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej – październik 2009 r.