/ Aktualności / Aktualności / Konferencja prasowa dotycząca rewitalizacji byłego dworca kolejowego w Kargowej
Konferencja prasowa dotycząca rewitalizacji byłego dworca kolejowego w Kargowej
15 maja 2026 | Aktualności
W czwartek, 14 maja 2026 r., w Kargowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi rewitalizacyjnemu pn. „Modernizacja budynku byłego dworca kolejowego w Kargowej”. Spotkanie zorganizowano w budynku dawnej stacji kolejowej, która dzięki pozyskanym środkom już wkrótce przejdzie kompleksową modernizację.
W wydarzeniu uczestniczyli:
Sebastian Ciemnoczołowski – Marszałek Województwa Lubuskiego,
Marta Paron – Burmistrz Kargowej,
Agnieszka Szeląg – Wicestarosta Powiatu Zielonogórskiego,
Alicja Makarska – Radna Województwa Lubuskiego,
Magdalena Żurawiecka – Sekretarz Gminy Kargowa,
Aleksander Żukowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kargowej,
Gmina Kargowa dzięki kolejnym środkom zewnętrznym pozyskanym w ramach naboru konkurencyjnego nr FELB.08.01-IZ.00-001/25, realizowanego w ramach Priorytetu 8 „Fundusze Europejskie dla lokalnego lubuskiego”, otrzyma dofinansowanie na realizację projektu rewitalizacyjnego.
Nabór dotyczył działania 8.1 skoncentrowanego na wsparciu terytorialnym obszarów miejskich, w szczególności projektów rewitalizacyjnych. Spośród wszystkich zgłoszonych inwestycji dofinansowanie otrzymało dziesięć najwyżej ocenionych projektów. W tym gronie bardzo wysokie, trzecie miejsce zajęła Gmina Kargowa.
Projekt pn. „Modernizacja budynku byłego dworca kolejowego w Kargowej” uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w wysokości 4 618 457,57 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 9 258 479,50 zł.
Dodatkowo Gmina Kargowa wcześniej pozyskała wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 3 825 000,00 zł, co znacząco przybliża realizację przedsięwzięcia.
Modernizacja dawnego dworca kolejowego to inwestycja o dużym znaczeniu dla lokalnej społeczności. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców oraz stworzenia nowoczesnej przestrzeni do działalności organizacji i stowarzyszeń funkcjonujących na terenie Gminy Kargowa.
Projekt wpisuje się w działania rewitalizacyjne mające na celu poprawę estetyki przestrzeni publicznej, nadanie nowych funkcji zdegradowanym obiektom oraz ożywienie życia społeczno-gospodarczego gminy.
Więcej zdjęć: https://lubuskie.pl/galeria/8798?slug=budynek-dworca-kolejowego-w-kargowej-odzyska-dawny-blask
Informacja cookies
W zwiazku z RODO, serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies. Polityka prywatności.