Historyczny awans drużyny Miejskiego Klubu Sportowego „CARGOVIA” do klasy okręgowej


25 maja 2022 | Aktualności

Marzenia zostały zrealizowane. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek klasy „A” MKS „Cargovia” Kargowa awansowała pierwszy raz w historii klubu do klasy okręgowej.
Jest to największy sukces Cargovii w czasie jej 75-letniej działalności. Wielkie brawa dla zawodników, z których każdy dołożył swoją cegiełkę do tego awansu i trenera Piotra Olejarza, architekta tego sukcesu. Duże brawa dla prezesa Andrzeja Okuniewicza i Jacka Płonki oraz członków zarządu za wzorową organizację i dobre działania logistyczne w klubie.
Zapisali się oni w historii klubu MKS „Cargovia” i w historii miasta i gminy Kargowa. Wielkie uznanie dla włodarzy naszej gminy za dotacje finansowe do działalności klubu oraz za wzorowe odnowienie i utrzymanie płyty boiska.
W dniu 21 maja, przed meczem ligowym z drużyną Błękitni Lubięcin, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron wręczył na ręce kapitana naszej drużyny Dawida Szarmacha puchar za awans do klasy okręgowej. Drużynie pogratulował awansu Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Okolicznościową statuetkę wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Kargowej Łukasz Pokorski. Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecny był Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Tomasz Furtak.