Gospodarstwo Rybackie – Fisch-Net


28 grudnia 2021 | Gospodarstwo Rybackie

Gospodarstwo Rybackie znajduje się w miejscowości Wojnowo nad malowniczym jeziorem Wojnowskim, które oddalone jest zaledwie 7 km od Kargowej.

Jedną z gałęzi działalności rodzinnego gospodarstwa jest kultywowanie tradycji zarówno rybackich jak i kulinarnych. W swej ofercie posiadają ponadto produkty tradycyjne tj. „Wojnowska ryba na kwaśno”, „Paprykarz Wojnowski”, a także ryby wędzone metodą tradycyjną „po rybacku” i ryby jeziorowe.

Firma z ponad dwudziestoletnim stażem może pochwalić się licznymi sukcesami m.in. tym, że „Wojnowska Ryba na kwaśno” wpisana została na listę produktów tradycyjnych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 12 lutego 2015 r.

https://www.minrol.gov.pl/pol/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tradycyjnych/woj.-lubuskie/Wojnowska-ryba-na-kwasno

Ponadto w roku 2014 w XIV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w Kategorii produktów regionalnych pochodzenia zwierzęcego w podkategorii: produkty i przetwory z ryb I nagroda zdobyła – Wojnowska ryba na kwaśno – Małgorzata Koza

http://lubuskie.pl/news/15409/27/Nasze-kulinarne-dziedzictwo/

Przedsiębiorstwo posiada również własną wylęgarnię ryb, dlatego w ich ofercie znajdą Państwo również bogaty asortyment materiałów zarybieniowych, ryb ozdobnych i wiele gatunków roślin do oczek wodnych.

Produkty pochodzące z Gospodarstwa Rybackiego w Wojnowie można nabyć bezpośrednio w siedzibie firmy w Wojnowie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.fischnet.com.pl