Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Zielona Góra Miejski Klub Sportowy „Cargovia” Kargowa – KS „Odra” Klenica


21 czerwca 2022 | Aktualności

W czwartek 16 czerwca od godz.14.00 na boisku piłkarskim w Sulechowie rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Zielona Góra pomiędzy drużynami MKS „Cargovia” Kargowa i KS „Odra” Klenica. Mecz po emocjonującym przebiegu zakończył się wynikiem 3-2 dla Klenicy do przerwy 2-0.
Przed meczem przewodniczący Podokręgu Zielona Góra Wiesław Baranowski razem z doradcą prezesa LZPN Mirosławem Kędziorą i przedstawicielem LZPN Andrzejem Graczykiem odznaczyli z okazji roku jubileuszowego Cargovii, w którym to przypada 75 lat istnienia Klubu zawodników Cargovii; srebrną Honorową Odznaką LZPN Krzysztofa Wocha oraz brązowymi Honorowymi Odznakami LZPN Dominika Chołuja, Roberta Patrzykąta, Piotra Reinera, Dariusza Kostańskiego, Michała Świdzińskiego i Mateusza Płonkę.
Po meczu finałowym puchary wręczali; wójt gminy Bojadła Krzysztof Gola, który wręczył dla kapitana Odry Klenica puchar za awans do finału oraz burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś który wręczył na ręce kapitana Cargovii Dawida Szarmacha puchar za awans do finału. Następnie przewodniczący Podokręgu Zielona Góra Wiesław Baranowski, wręczył na ręce kapitana Cargovii Puchar i dyplom za finał oraz przekazał pięć piłek, następnie na ręce kapitana Odry Klenica Puchar i dyplom za wygraną w meczu finałowym oraz pięć piłek.