Bieg Liona – aktywna, rodzinna majówka w Kargowej


25 kwietnia 2024 | Aktualności

Już 3 maja w Kargowej wszyscy fani aktywności fizycznej będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Na Stadionie Miejskim przy ul. Sulechowskiej odbędzie się trzecia edycja Biegu Liona, którego partnerem jest Nestlé Polska. W tym roku wydarzenie jest także częścią celebracji 30. rocznicy dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé.

Bieg Liona organizowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Przedszkolaki (3-6 lat) pobiegną na dystansie 200 metrów, a starsze dzieci (7-10 lat) zmierzą się z 400-metrową trasą. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowy pakiet startowy z upominkami oraz pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.

W Nestlé przywiązujemy dużą wagę do zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia, dlatego z radością angażujemy się w kolejną edycję Biegu Liona. Wierzymy, że poprzez ciekawe konkurencje i sportową rywalizację możemy nie tylko dostarczyć dzieciom świetnej zabawy, ale również wesprzeć je w rozwijaniu sportowych zainteresowań – podkreśla Marta Jurewicz, HR Manager w Nestlé Polska, oddział w Kargowej. Oprócz tego, w tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé, co będzie dodatkowym powodem do celebracji podczas wydarzenia.

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił także w konkurencjach lekkoatletycznych pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników. W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, realizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Nestlé, będzie dostępne Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym na dzieci czeka sportowa rywalizacja w dyscyplinach:
• Pchnięcie kulą
• Sprint na 20 metrów
• Bieg płotkarski na 20 metrów
• Wyskok dosiężny
• Obsługa refleksomierza
• Rzut Vortexem do celu
• Sztafeta rodzinna (konkurencja dla dzieci i dorosłych).
Każda osoba biorąca udział w zajęciach sportowych otrzyma dyplom i medal, a jej wyniki zostaną odnotowane na specjalnej karcie uczestnika. Dzieci, które chcą wziąć udział w zajęciach przygotowanych w ramach Miasteczka, powinny zostać zgłoszone przez swoich opiekunów przed konkurencjami.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia odbędą się również rozgrywki piłki nożnej dla ok. 100 dzieci, a następnie mecz piłkarski dla dorosłych – wezmą w nim udział mieszkańcy Kargowej oraz pracownicy Nestlé, którzy w tym roku świętują jubileusz 30-lecia dołączenia fabryki w Kargowej do Nestlé.

Fabryka słodyczy w Kargowej, działająca od 1912 roku, w 1994 roku stała się częścią Nestlé. Od tego czasu zakład został rozbudowany, zmodernizowany oraz wzbogacony o nowe linie produkcyjne. Dziś w nowoczesnej fabryce pracuje blisko 650 osób, które wspierają produkcję m.in. popularnych batonów LION i wafli PRINCESSA.

Bieg Liona to nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w majówkę, ale także możliwość wzięcia udziału w celebracji 30. rocznicy dołączenia lokalnej fabryki do Nestlé. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na dużą porcję sportowych emocji. Najmłodsi, którzy chcą spróbować swoich sił w Biegu Liona, mogą zostać zapisani do konkurencji przez swoich opiekunów na miejscu wydarzenia od godziny 9:00.

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, jest również pracodawcą dla 5500 osób zatrudnionych w 8 lokalizacjach. W ciągu ostatnich 30 lat obecności na polskim rynku Nestlé stało się ważnym podmiotem zaangażowanym w rozwój i innowacyjność krajowej gospodarki oraz zaufanym partnerem dla lokalnych społeczności. Firma nieustannie się zmienia, kładąc nacisk na nową ofertę produktową, innowacje i zrównoważony rozwój. Z szacunkiem rozwija znane i lubiane polskie marki, takie jak WINIARY, BOBO FRUT i NAŁĘCZOWIANKA. Polskim konsumentem daje dostęp do uznanych międzynarodowych marek, jak: GERBER, GARDEN GOURMET, NESCAFÉ czy NESPRESSO. W ostatnich latach firma znacząco powiększyła swoje portfolio o marki odżywek, witamin i suplementów diety, m.in.: VITAL PROTEINS, SOLGAR, co odzwierciedla kierunek jej rozwoju.

Nestlé Polska to firma oparta na wiedzy, troszcząca się o swoich pracowników, którzy mają wpływ i mogą wspólnie zmieniać przyszłość. Swoim pracownikom daje różnorodne możliwości rozwoju kariery w Polsce, jak i zagranicą w ramach jednej organizacji.

Nestlé wyzwala moc jedzenia, by podnosić jakość życia każdego z nas oraz przyszłych pokoleń.
Kontakt: Agnieszka Bieńko, tel.: +48 600 040 315, e-mail: agnieszka.bienko@pl.nestle.com