Lubuski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


22 maja 2024 | Aktualności

17 maja 2024 roku odbył się Lubuski Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie miało miejsce w Kargowej, gdzie młodzież z całego województwa rywalizowała o tytuł najlepszych znawców zasad ruchu drogowego.

Organizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Kurator Oświaty.

Głównym celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz edukacja młodzieży w zakresie przepisów ruchu drogowego.

W rywalizacji wzięły udział 22 szkoły z województwa lubuskiego, które rywalizowały w różnych konkurencjach dotyczących zasad ruchu drogowego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, zdając test z przepisów drogowych, a także umiejętnościami praktycznymi, w tym jazdą rowerem po miasteczku ruchu drogowego i udzielaniem pierwszej pomocy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. miejsce – Maja Żmuda SP w Nowym Kramsku
  2. miejsce – Hubert Eckert SP w Nowym Kramsku
  3. miejsce – Szymon Głowiak SP2 w Gorzowie Wielkopolskim
  4. miejsce – Szymon Lewicki SP w Niegosławiu

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, w tym rowery, sprzęt sportowy oraz gadżety związane z bezpieczeństwem na drodze. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Lubuski Kurator Oświaty Pan Mariusz Biniewski, Dyrektor WORD w Gorzowie Wielkopolskim Pan Grzegorz Duszkiewicz, Dyrektor WORD w Zielonej Górze Pan Kondrad Szmydowski,  st. kpt. Pan Łukasz Januszewicz z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, Pan mł. insp. Tomasz Szuda Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze oraz Burmistrz Kargowej Pani Marta Paron, którzy wręczali nagrody.

Fakt, że szkoła w Kargowej stała się gospodarzem Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym motywuje nas do uczestnictwa w nim w latach następnych.