Zawody strażackie


7 września 2022 | Aktualności

26 sierpnia 2022 r. w Świdnicy odbył się XIX Powiatowy Turniej Drużyn Młodzieżowych OSP (Turniej Leśny) pod hasłem „Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami”. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn MDP z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, łącznie ponad 200 osób. Nasza drużyna ze Smolna Wielkiego zajęła 11 miejsce. Było to największe przedsięwzięcie proedukacyjne dla dzieci i młodzieży propagujące wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, pożarnictwa oraz ochrony przyrody w naszym powiecie.

Doskonała pogoda, atmosfera oczekiwania po dwuletniej przerwie oraz wspaniałe nagrody dla każdego uczestnika sprawiły, że dzieci wróciły do domów zadowolone i zmotywowane do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji turnieju.

Zgodnie z zasadami turnieju – czyja drużyna wygrywa, ten staje się współorganizatorem kolejnych zmagań – przyszłorocznym gospodarzem spotkania będzie Miasto Zielona Góra.

W sobotę, 3 września odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Zielonej Górze na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło 11 drużyn męskich oraz 3 kobiece.

Emocji w trakcie zawodów nie brakowało. W punktowanych konkurencjach przede wszystkim liczył się czas, ale również precyzja, do której trzeba umiejętności, a za każdy błąd sędziowie naliczali drużynom punkty karne.

Pierwsze miejsca wywalczyła nasza jednostka OSP Kargowa zarówno w grupie męskiej jak i żeńskiej. Teraz przed ochotnikami sporo treningów, ponieważ już w 2023 obie drużyny zaprezentują się na zawodach wojewódzkich.

Nagrody i puchary dla zwycięzców, a także podziękowania za udział oraz sportową rywalizację wręczał Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze bryg. Piotr Jankowiecki. Towarzyszył mu Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego dh. Adam Jaskulski oraz samorządowcy: Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, Wójt Gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, Wójt Gminy Trzebiechów Izabella Staszak.

Gratulujemy wszystkim strażakom z OSP Kargowa oraz pozostałym zwycięzcom!