11 listopada Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada 2023 | Aktualności

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Co roku od 105 lat czcimy pamięć tych wszystkich Polaków, którzy przelali swoją krew za wolną Polskę .

W przed dzień 105 rocznicy odzyskania niepodległości hołd  Kapitanowi Więckowskiemu i jego żołnierzom oddali burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, zastępca burmistrza Marta Paron oraz sekretarz gminy Magdalena Żurawiecka składając kwiaty pod tablicą na ścianie ratusza.

Równo o godz. 11.00 na Placu Berwińskiego w Kargowej zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, rozpoczynając obchody tego święta.

Burmistrz Kargowej powrócił pamięcią do wydarzeń z 1918 r. opowiadając jak ważne jest to święto.

W hołdzie walczącym o niepodległość  Polakom zapłonęły znicze  oraz zostały złożone kwiaty  pod pomnikiem na Placu Berwińskiego przez Burmistrza Kargowej i jego zastępcę oraz sekretarza gminy, Przewodniczącego Rady Miejskiej wraz z radnymi, radną powiatu zielonogórskiego, dyrekcję Zespołu Szkolno- Przedszkolnego wraz z uczniami, a także pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Kultury,  Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Klubu Dziecięcego „Maluch”, Dziennego Domu Senior+, przedstawicieli  Banku Spółdzielczego w Siedlcu oddział w Kargowej i Banku Spółdzielczego w Kożuchowie oddział w Kargowej oraz licznie przybyłych przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, sołectw, stowarzyszeń, potomków poległych żołnierzy i powstańców oraz mieszkańców gminy.

Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i młodzieży z kargowskiej Szkoły Podstawowej, która wszystkich wzruszyła śpiewając piękną piosenkę o niepodległości.

„Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami!”