19.04.2017 r.

Sztafety kargowskiej SP Mistrzami Powiatu i Wicemistrzami Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

12 kwietnia 2017 r. odbyły się w Kargowej Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych. W zawodach startowały reprezentacje 6 szkół (Sp 1 Sulechów, SP 3 Sulechów, SP Babimost, SP Czerwieńsk, SP Nowe Kramsko i SP Kargowa). Od 4 lat bezkonkurencyjni są zawodnicy SP Kargowa – nie inaczej było i tym razem. Sztafety dziewcząt i chłopców SP Kargowa zwyciężyły w zawodach powiatowych, awansując do Finałów Wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.


więcej
Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 Maja upamiętnienie wprowadzenia w Polsce Konstytucji.

Dzień Flagi


więcej
Krzyż Pański z tą drogą!

Trzęsą się i pękają domy.W  mieszkaniach ludzie mają… grzyby. Ściany są wręcz czarne. Woda z kałuż rozpryskiwana przez tiry wlewa się do domu przez… balkon.  Niszczeje dorobek życia i zabytkowe kamienice. Wszystko przez drogę Krajową  nr 32 z Zielonej Góry do Poznania.

Miała być zbudowana trasa omijająca miasto. Ba! Nawet wpisano inwestycję do Programu Budowy Dróg na lata 2011 – 2015.  Do dziś obwodnicy Kargowej nie ma. Mieszkańcy wyszli na ulicę.


więcej
Dziewczęta SP Kargowa ponownie Mistrzyniami Powiatu

Orlik przy SP w Kargowej był miejscem rozgrywania zawodów ośrodkowych w piłce nożnej dziewcząt 10.04.2017 r. Kargowianki drugi rok z rzędu nie były gościnne dla zespołów ze szkół z Sulechowa, Trzebiechowa i Babimostu. Uczennice naszej szkoły rozegrały trzy mecze, wygrywając dwa i jeden remisując, strzelając 15 bramek a tracąc dwie. Dziewczyny będą reprezentować nasz Powiat w zawodach regionalnych.


więcej
Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Kargowej

Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Kargowej.


więcej
Dzień Flagi - Zapraszamy na Rynek w Kargowej 2 maja 2017 r.

Dzień Flagi - Zapraszamy na Rynek w Kargowej 2 maja 2017 r.


więcej
GCK Kargowa zaprasza na VII Międzynarodowe Święto Czekolady

GCK Kargowa zaprasza na VII Międzynarodowe Święto Czekolady.


więcej
Zapraszamy na Polsko - Niemiecki Zlot Starych Samochodów

Zapraszamy na Polsko - Niemiecki Zlot Starych Samochodów.


więcej
Rocznica śmierci Niny Apicionek

Dzisiaj tj. 26 kwietnia 2017 r. przypada 30. rocznica śmierci Pani Niny Apicionek, której Uchwałą Nr 0007.321.2014 Rady Miejskiej w Kargowej z dnia 31 marca 2014 r. nadano tytuł „Zasłużony dla Gminy Kargowa”. Pani Nina Apicionek była położną i prowadziła Izbę Porodową przy ul. Dolnej w Kargowej od roku 1947 do 1977 r. Niezależnie od pory dnia i nocy służyła pomocą i docierała do rodzącej. Jej osobowość, bezinteresowność, wrażliwość to ogromne wartości tamtych lat.


więcej
Od przedszkola do Kargowej po raz 17

20 kwietnia zakończyła się 17. już edycja konkursu wokalnego Od przedszkola do Kargowej. W dwudniowym koncercie, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kargowej wstąpiło aż 160 młodych wykonawców.

– W naszym festiwalu stawiamy na kilka elementów, które powodują, że są na nim dzieci z naszego województwa, Wielkopolski, a w tym roku nawet z Chorzowa – mówi Waldemar Ligma, dyrektor GOK w Kargowej.


więcej
Widać koniec batalii o stację paliw

Batalia o stacje paliw w Kargowej zbliża się do finału. Na początku maja rozpocznie się procedura wyłaniania  wykonawcy inwestycji.

– My natomiast szukamy pieniędzy na uzbrojenie działki, na której powstanie stacja paliw – mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Procedura przetargowa potrwa około miesiąca, a sama budowa 15 tygodni. Z tego rachunku wynika, że do października stacja paliw w Kargowej powinna zacząć działalność.


więcej
XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Od Przedszkola do Kargowej”

W dniach 19-20 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Od Przedszkola do Kargowej. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe A - przedszkolaki oraz uczniowie klas „0” szkół podstawowych, B - uczniowie klas I – III szkół podstawowych, C - uczniowie IV – VI szkół podstawowych. Łącznie udział w ww. konkursie wzięło ok.


więcej
Słodkie święto z gwiazdami

Słodkie święto z gwiazdami

Źródło: Gazeta "Na Temat" (Czwartek, 20 kwietnia 2017 r.).


więcej
Koniec marzeń o oczyszczalni w Kargowej?

Koniec marzeń o oczyszczalni w Kargowej?

Źródło: Wasz Dzień po Dniu (Sobota, 15 kwietnia 2017 r.).


więcej
Podziękowania dla honorowych krwiodawców

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób o "wielkim sercu”, które  19 kwietnia 2017 roku przed ratuszem w Kargowej oddały honorowo krew/ na zarejestrowanych 21 chętnych  zakwalifikowało  się i oddało krew 20 osób/.

Jedyny w swoim rodzaju ten nie zastąpiony dar, pomoże na pewno wielu chorym i potrzebującym ten cenny lek. Dziękujemy w imieniu potrzebujących i zachęcamy Państwa do dalszej pomocy innym.


więcej
Nasze uczennice w finale wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2017

Nicola Śliwińska i Nikola Sakowicz z klasy III c wspaniale zaprezentowały się podczas eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w Nowogrodzie Bobrzańskim i zakwalifikowały się do udziału w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18.05.2017 r. w Centrum Kultury w Żaganiu. Obie dziewczynki swoje występy przygotowały pod kierunkiem pani Elżbiety Janik.


więcej
Ogłoszenie o naborze wniosków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła (LGDRK) informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 w ramach zakresu: budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

Zakres tematyczny operacji:           


więcej
Majówka na sportowo - Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zakładowych

Majówka na sportowo - Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zakładowych.


więcej
Sejmik Województwa Lubuskiego uhonorował Stefana Petriuka

10 kwietnia 2017 r. Honorowy Obywatel Gminy Kargowa Stefan Petriuk podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego odbywającej się w sali kolumnowej, w uznaniu osiągnięć oraz zasług na rzecz rozwoju Województwa Lubuskiego odebrał „Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Odznakę nadano uchwałą Nr XXVIII/434/17 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 6 marca 2017 r.

Gratulacje Stefanowi Petriukowi złożyła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, a także Burmistrz Jerzy Fabiś uczestniczący w sesji Sejmiku.


więcej
Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 11.04.2017 w Trzebiechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Gimnazjum w Kargowej reprezentowało 10 chłopców: Dawid Kokociński, Oskar Wyrwa, Jakub Balcerak, Kacper Przybylak, Cyprian Łobos, Kewin Pigłas, Kasjan Pajcz, Kacper Kaźmierczak, Dawid Pera, Ksawery Domin. Zespół zajął III miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


więcej
Temat wydobycia złóż gazu ziemnego powraca

Niespełna miesiąc temu  przekazywaliśmy Państwu informację dotyczącą złożonego wniosku burmistrzów gmin Kargowa i Babimost do przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego Czesława Fiedorowicza oraz  interpelacji Pana Czesława Fiedorowicza w sprawie przyspieszenia prac przygotowawczych w celu rozpoczęcia wydobycia złóż gazu ziemnego i ropy naftowej - http://kargowa.pl/pl/content/temat-wydobycia-z%C5%82%C3%B3%C5%BC-gazu-ziemnego-powraca


więcej
Gminne Centrum Kultury w Kargowej zaprasza do składania ofert na „VII Międzynarodowe Święto Czekolady”

Gminne Centrum Kultury w Kargowej zaprasza do składania ofert na wyłączność kompleksowej usługi gastronomiczno – rekreacyjno - rozrywkowej podczas imprezy p.n. „VII Międzynarodowe Święto Czekolady”, która odbędzie się w dniach 3 – 4 czerwca 2017 r. na placu przy ulicy Sportowej w Kargowej.


więcej
Konferencja na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubuskim

4 kwietnia 2017 r. burmistrz Jerzy Fabiś wraz z Przewodniczącym Komitetu Walki o Obwodnicę w Kargowej wzięli udział w konferencji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubuskim. Uczestnikami debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na to wpływ”, która odbyła się w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. byli przedstawiciele Policji lubuskiej i niemieckiej, służb mundurowych, administracji zespolonej, samorządowcy i mieszkańcy województwa lubuskiego. W debacie uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.


więcej
Ptasia grypa

Poniżej załączamy Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.


więcej
Badam się, więc mam pewność

W dniu 05 kwietnia 2017 roku  już po raz drugi w tym roku w Kargowej były wykonywane profilaktyczne, bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Badanie wykonywał Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "DIAGNOSTYK" z Zielonej Góry w ramach Programu  Profilaktyki  Raka  Piersi refundowane przez NFZ.  Z badań skorzystało 50 Pań z terenu naszej gminy.

Gratulujemy Paniom, które świadomie podchodzą do badań  i systematycznie je wykonują.


więcej